Online College Courses for Credit

+
Poker online gra

Poker online gra

Rating:
Rating
(0)
Author: Kyle Poling
Description:

Układy w Grze Poker Online

Ogromną przewagą gry poker online na innymi grami w karty jest to, że wynik rozgrywki nie zależy wyłącznie od szczęścia. Duże znaczenie ma doświadczenie oraz umiejętności i obrana strategia. Poker to gra, której można uczyć się przez całe życie pomimo tego, że same jej zasady są dosyć proste. Znacznie więcej umiejętności wymaga jednak poznanie wszystkich dodatkowych elementów, jakie zawiera gra poker online.

Podstawowe Informacje o Układach Pokerowych

W poker online gra się talią, która składa się z 52 kart. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 10 pokerzystów. Ranking ważności każdej karty, od wartości niskiej do wysokiej wygląda następująco: dwójka, trójka, czwórka, piątka, szóstka, siódemka, ósemka, dziewiątka, dziesiątka, walet, królowa, król oraz as. W poker online pl nie rozróżnia się wartości kart na podstawie ich kolorów - zarówno walet karo, jak i walet kier są sobie równe.

Układ poker online gry składa się tylko i wyłącznie z pięciu kart. W przypadku gry Texas Hold’em gracz dostaje od krupiera dwie karty własne, a w dalszych etapach gry na stole ląduje pięć kart wspólnych. Zadaniem pokerzysty jest stworzenie układu za pomocą jednej, dwóch lub żadnej z kart własnych oraz dowolnej ilości kart wspólnych tak, aby układ składał się w sumie z pięciu kart. Wygrywa gracz, któremu uda się stworzyć najsilniejszy układ. Jakie są układy w poker games online? Przyjrzyjmy się im w kolejności od najsłabszego:

Para

Para to układ zawierający dwie karty posiadające tę samą wartość, a także trzy pozostałe karty niepasujące do układy. Przy porównywaniu dwóch part, wygrywa ta z wyższą parą.

Dwie pary

Spośród dwóch par w układzie, każda z nich ma inną wartość (na przykład dwie królowe i dwie dziesiątki). Porównując układy z dwiema identycznymi parami, wygrywa ten, który posiada wyższą parę. Nie bierze się pod uwagę rangi pozostałych kart. Jeżeli wysokie pary mają tę samą wartość, porównuje się pozostałą parę.

Trójka

Trójka to inaczej to trzy karty posiadające tę samą wartość oraz dwie pozostałe karty. Przy porównaniu dwóch trójek lepsza jest ta, w której trzy karty mają wyższą rangę. Jeśli porównuje się dwie trójki, które mają jednakową rangę, wtedy o wyniku decyduje wyższa z dwóch pozostałych kart, a w przypadku jeśli i one są równe, porównywana jest najniższa karta nieparzysta.

Strit

Strit to inaczej 5 kart posiadających różne kolory, jednak układających się w sekwencję np. król, królowa, walet, dziesiątka i dziewiątka. Przy porównaniu dwóch stritów, lepsza jest ten z wyższą rangą. As może być traktowany jako wysoka lub niska karta strita.

Kolor

Kolor to nazwa układu 5 kart w tym samym kolorze. Porównując dwa układy, zwraca się uwagę na najwyższą kartę. Jeśli są one równe, porównuje się drugą najwyższą kartę, jeśli te także są równe, to bierze się pod uwagę trzecią najwyższą kartę itd.

Poker

Poker to nic innego jak pięć kart ułożonych kolejno, posiadających ten sam kolor - na przykład Królowa, Walet-karo, 10, 9, 8 w kolorze kier. Jeżeli w zagraniu pojawią się dwa pokery tej samej rangi, wygrywa ten, którego górna karta jest wyższa. As może być uważany w układzie jako niska karta lub wysoka karta.

Poker królewski

Ten układ jest najmocniejszym spośród wszystkich układów w pokerze. W jego skład wchodzą: as, król, królowa, walet oraz dziesiątka. Wszystkie karty muszą mieć ten sam kolor, stąd też wszystkie układy pokera królewskiego są sobie równe. Jeśli dwóch graczy zdobędzie pokera królewskiego gra kończy się remisem i gracze dzielą się nagrodami po połowie.

Zagraj w pokera już dziś!

Poznałeś pierwszy i zarazem najważniejszy element pokera - układy kart. Możesz już rozpocząć grę i zacząć wdrażać w życie nabytą teorię o grze polski poker online. Oczywiście nie jest to koniec nauki pokera, gdyż na naszej stronie czeka na ciebie wiele interesujących materiałów, dzięki którym dowiesz się więcej o grze poker polski online i będzie to pierwszy krok w twojej pokerowej przygodzie, jaką daje prezydencki poker online.

Pozostaje nam życzyć ci udanej zabawy i wysokich wygranych. Pamiętaj, że w razie wątpliwości możesz w każdym momencie wrócić do przygotowanych przez nasz materiałów i przypomnieć sobie najważniejsze informacje o pokerze. Wybierz najlepszy poker online dla siebie i play poker online! Powodzenia!

(more)
See More
Fast, Free College Credit

Developing Effective Teams

Let's Ride
*No strings attached. This college course is 100% free and is worth 1 semester credit.

37 Sophia partners guarantee credit transfer.

299 Institutions have accepted or given pre-approval for credit transfer.

* The American Council on Education's College Credit Recommendation Service (ACE Credit®) has evaluated and recommended college credit for 32 of Sophia’s online courses. Many different colleges and universities consider ACE CREDIT recommendations in determining the applicability to their course and degree programs.

Tutorial